Příslušenství - tvrdoměr THR

 
 

 

Výběr vhodného měřícího podstavce.

Pro zajištění stability měřeného vzorku a tím pro odstranění chyby při měření výrobce doporučuje  použít nejmenší možný podstavec. Pokud používáte testovací etalony, doporučuje se podstavec EST-007. Vždy se ujistěte, že kontaktní povrch podstavce je čistý. Pokud tělísko nebo měřený vzorek poškodí mechanicky podstavec, měl by být podstavec vyměněn za nový. Poškození může být příčinou zkreslení naměřených hodnot.

 

 

Podstavec s průměrem 150mm je nejvhodnějším pro měření velkých vzorků. Podstavec je rozčleněn do několika sektorů. Měřící prostor se zkrátí o cca 25mm.

 

 

Měřící podstavec o průměru 60mm se používá pro měření plochých vzorků.

 

Standardní V-podstavec se používá pro měření tyčí nebo trubek o průměru 6mm a více.

 

 

Měřící podstavec o průměru 10mm se používá pro měření malých dílů a plechů. Měřící podstavec by měl být používán s testovacími etalony.

 

 

Měřící válcový podstavec se používá pro měření válcových dílů o průměrech od 50 do 203mm. Je možno dodat i verze pro měření menších dílů (6-76mm).

 

Speciální podstavec s vyvýšenou měřící plochou je navržen pro testování speciálních dílů. Měřící plocha je upevněna ve vhodné pozici maticí, která umožní tělísku přijít do kontaktu s plochým povrchem měřeného vzorku.

 

Ochranná hlaviceslouží pro ochranu tělíska

 

 

 

 
 
 
KLIKNĚTE NA OBRÁZEK PRO ZVĚTŠENÍ NÁHLEDU
 

 
  kontakt na správce www.ndt-nt.cz Development by www.net-base.cz